هیئت آنلاین ، هیئتی در گستره جهان

هیئت آنلاین

 
 
 
 

مسنجر هیئت آنلاین

حدیث روز

رستگاران
پيامبر خدا صلى‏ الله‏ عليه‏ و‏ آله:
إنّ عليّا و شيعتَهُ هُمُ الفائزونَ يومَ القيامةِ؛
على و شيعيان او همان رستگارانِ در روز رستخيزند.
تاريخ دمشق: 42/ 333/

سایت دوستان


شمارنده

آمار بازدید سایت
امروز : 483
دیروز : 379
ماه : 3834
ماه قبل : 5868
سال : 56737
سال قبل : 92707
کل : 647731


اطلاعات سايت
مطالب : 149
  نظرات : 16

كاربران سایت
اعضا :2
  كاربران آنلاين : 4

 
 
 
 

سامانه ی رایگان ارسال پیامک پیام رسان

 
 
 
 

هیئت آنلاین هیئتی در گستره جهان

علت شیعه شدن یک ناصبی


نویسنده: مدیر سایت | تاریخ: 10 بهمن 1391 | نظرات (1) | مشاهده : 3091


اقرار دشمن باعث شد كه ما به تشیع روى آوریم.

محمد بن اشعث از ناصبیان دشمنان اهل بیت علیهم السلام بود اما روزی مردم مطلع شدند که او و خانواده‌اش شیعه و محب امام صادق علیه السلام شده است.محمد بن اشعث از ناصبیان دشمنان اهل بیت علیهم السلام بود اما روزی مردم مطلع شدند که او و خانواده‌اش شیعه و محب امام صادق علیه السلام شده است. جعفر، پسر محمد بن اشعث ماجرای شیعه شدن پدر و خانواده‌اش را برای صفوان بن یحیى تعریف کرده و می‌گوید: آیا مى دانى با این كه در میان خاندان ما هیچ نام و اثرى از شیعه نبود من چگونه شیعه شدم؟... و بعد ادامه می‌دهد که:

منصور دوانیقى روزى به پدرم محمد بن اشعث گفت: اى محمد! فردی باهوش براى من پیدا كن كه مأموریت خطیرى به او بتوانم واگذار كنم. پدرم نیز دایی من، ابن مهاجر را معرفى كرد.

منصور به او گفت: این پول را بگیر و به مدینه نزد عبدالله بن حسن و جماعتى از خاندان او از جمله جعفر بن محمد علیه السلام برو و به هر یك مقدارى پول بده و بگو: من مردى غریب از اهل خراسان هستم كه گروهى از شیعیان شما در خراسان این پول را داده‌اند تا به شما بدهم مشروط بر این كه قیام علیه حكومت كنید و ما از شما پشتیبانى مى‌كنیم.

وقتى پول را گرفتند، بگو: چون من واسطه هستم، با دست خط خود، رسیدی بنویسید و به من بدهید.

ابن مهاجر برای انجام ماموریت به مدینه آمد و بعد از مدتى نزد منصور برگشت. آن موقع پدرم هم نزد منصور بود. منصور به ابن مهاجر گفت: تعریف كن! چه خبر؟

ابن مهاجر گفت: پول ها را به مدینه بردم و به هر یك از خاندان مبلغى دادم و قبض رسید از دست خط خودشان گرفتم غیر از جعفر بن محمد علیه السلام.

وقتی سراغ ایشان را گرفتم، در مسجد مشغول نماز بود. پشت سرش نشستم، او تند نمازش را به پایان برد و بى آن كه من سخنى بگویم به من گفت: اى مرد! از خدا بترس و خاندان رسالت را فریب نده كه آنها سابقه نزدیكى با دولت بنى مروان دارند وهمه ( براثر ظلم) نیازمندند.

من پرسیدم: منظورتان چیست؟ آن حضرت سرش را نزدیك گوشم آورد و آن چه بین من و تو بود، باز گفت.

مثل این كه او سومین نفر ما بود.

منصور گفت: اى پسر مهاجر، بدان كه هیچ خاندان نبوتى نیست مگر این كه در میان آنها محدثى (فرشته‌اى از طرف خدا كه با او تماس دارد و اخبار را به او خبر مى‌دهد) هست و محدث خاندان ما جعفربن محمد علیهماالسلام است.

داستان که به اینجا رسید، پدرم منقلب شد و به فکر فرو رفت و درباره خاندان پیامبر تجدید نظر کرد و همین (اقرار دشمن) باعث شد كه ما به تشیع روى آوریم.1

ناصبی کیست ؟   حتما مطالعه بفرمایید .


1- اصول كافى، ج 1، ص 475.


دیگر مطالب این موضوع :
علت شیعه شدن یک ناصبی
ناصبی کیست ؟
 
 
 
 
شنبه 26 آبان 1397